Дни преди Празника на буквите район „Слатина“ предлага на жителите и гостите на кварталите ни пътуване във времето с изложбата „Българските буквари“. Тя е дело на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Университетската библиотека “Св. Климент Охридски“.
Специалните 15 пана са подредени в лабиринта на парк „Гео Милев“. В тях се проследява развитието на букварите от епохата на Възраждането до края на XX век.
Изложбата „Българските буквари“ идва за 1171-та годишнина от създаването на българската азбука.
Експозицията на открито може да бъде разгледана в парк „Гео Милев“ до края на м. май.
Заповядайте да се потопите в света на първите учебни книги, с които малките българчета са учели азбуката и да видите нагледно как образованието постепенно от религиозно е ставало светско, както и как са се променяли ценностите и възприятията за света на предците ни.




