Честит празник, “Слатина”!

Тази година на 1 юни почитаме Светия Дух – празника на район „Слатина“. 

Днес десетки слатинци се стекоха да отбележим заедно празника в църквата „Св. Мина“. 

По традиция районната администрация раздаде курбан за здраве, който беше осветен от Отец Андон. За доброто настроение на всички се погрижиха народната певица Марина Маринова и танцьори от школа „Фолклорика“, чийто дом е „Слатина“ и от години потопява в магията на българския фолклор хиляди жители и гости на района ни.

„Благодаря на отец Андон за гостоприемството. Празникът на район „Слатина“ не случайно е на Свети Дух, защото това, което ни е съхранило и това, което ни води, е Божията промисъл – Светия дух. Благодаря на ансамбъл „Фолклорика“ и на хората, които са тук, затова, че продължават да съхраняват нашите традиции“, заяви в приветствието си районният кмет Георги Илиев.

Днес е и Денят на детето, който празнувахме с много забавления и игри в неделния ден, но искаме отново да им честитим и да им пожелаем весело и безгрижно детство.

Честит празник, “Слатина”!

Важни съобщения - начало, Последни новини |